Baca Temizleme Hizmeti


Baca temizleme, konut ve işyerlerinde kullanılan katı, sıvı ve gaz yakıtların yanma ürünlerinin doğrudan veya davlumbaz aracılığı ile bacaya verilmesi sonucu, zamanla baca içerisinde oluşan atık maddeler ve atık dışında sirkülasyonu olumsuz etkileyen yabancı maddeleri uygun araç, gereç ve metotlar kullanarak temizleme faaliyetidir.
İtfaiye yönetmeliğine göre “Belediye Mahallindeki Bacaları temizler veya temizlettirir’’ İstanbul itfaiyesi yetki verdiği firmalar vasıtası ile baca temizleme görevini yapar..
Doğalgazla, kömürle, Fuel-oilli, odun Yakan soba,merkezi kazan, kat kaloriferi, şofben gibi bacalı sistemlerde bacaya uygun çelik fırçalarla çatıdan veya çıkrıkla aşağıdan yukarıya baca ebadına uygun çekik fırça yardımı ile baca içini fırçalanarak baca temizliği yapılır.
Çelik fırça bacanın içinde bir kaç defa aşağıya kadar indirilip çekilir bu şekilde baca iç cidarı kurum ve yabancı cisimlerden temizlenin kurum ve yabancı cisimler baca dibine indirilir.
Çelik bacalarda en alt tarafa indirilen yabancı cisimler eğer bu cisimlerin dışarı çıkarılabilecek bir temizleme kapağı yoksa firmamızın deneyimli personeli tarafından paslanmaz çelik, izoleli, menteşeli bir kapak açılarak yabancı cisimler dışarı tahliye edilir su kanalı açılır baca üzerine açılan kapak sonradan kapatılıp gaz sızıntısına karşı izole edilir.
can ve mal güvenliğiniz için mutlaka yılda en az 1 kere bacalarınız temizletmelisiniz.

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir